WIKDOOR. Zalety okien drewnianych i plastikowych

Jakie wybrać okna? Wszystko zależy od Twoich upodobań, preferencji, przeznaczenia, a także od Twojego wyglądu pomieszczenia. Okna drewniane niewątpliwie mają swój urok. Pięknie prezentują się w środku domu i na zewnątrz. Nie wymagają już żadnej oprawy. Ale żeby służyła nam wiele lat trzeba o nie dbać. Konserwować, malować i odnawiać. Drewniane okna są solidne, mniej podatne na odkształcenia. Są wykonane z ekologicznego tworzywa, naturalne. Można z czasem zmienić ich kolor. Należy jedynie pamiętać o okresowej konserwacji. Okna plastikowe szczycą się niską ceną. Można wybrać odpowiedni kolor, który nam pasuje. Nie wymagają konserwacji, odnawiania. Łatwo utrzymuje się je w czystości. Okna plastikowe są odporniejsze na wilgoć. Są lżejsze i łatwiejsze w montażu.

Okna drewniane czy plastikowe?

Okna drewniane mają wiele wspólnego z ekologią, patrząc z punktu widzenia materiału, z którego zostały wykonane. Lakiery i kleje, które są wykorzystywane do produkcji okien, produkowane są w sposób jak najmniej inwazyjny, powinny być łatwo rozpuszczalne w wodzie i jak najmniej szkodliwe dla otoczenia. Cechą okien drewnianych jest to, że „oddychają”. Niewątpliwie, istotnym w użytkowaniu okien drewnianych jest to, by o nie dbać i regularnie konserwować. Okna drewniane poddają się naprężeniom powstającym w konstrukcji budynku. Jeśli dbamy o okna, czyścimy je i co jakiś czas malujemy, używając odpowiednich środków, to owe okna potrafią się dostosować do warunków panujących w budynku. Jeśli zaś okna pozostają zapomniane, dochodzi do degradacji materiału, drewno zaczyna się rozwarstwiać, powstają nieszczelności, w efekcie okna nadają się do utylizacji.

Okna do domu? Drewniane?

Okna plastikowe mają pewne cechy, które często wypierają okna drewniane – cena i łatwość w utrzymaniu. Ceny okien plastikowych potrafią być znacznie niższe jak w przypadku okien drewnianych. Mało tego, serwis okien plastikowych sprowadza się do regulacji uszczelnień w sezonie letnim i zimowym. Okna plastikowe nie wymagają regularnego impregnowania i malowania. Różnorodność oklein stosowana do ich produkcji pozwala na spory wachlarz kolorystyczny i imitujący drzewa o różnej strukturze. Jest to niewątpliwie zaleta.

Wybór między oknami drewnianymi a plastikowymi jest niezwykle trudny. Tutaj przychodzi z pomocą salon okien, podłóg i drzwi WIKDOOR w Limanowej. Wieloletnie doświadczenie oraz szeroki wachlarz ofertowy przyjadą z pomocą w trudnym wyborze. Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do naszego salonu w Limanowej, przy ul. MBB 44.