Niestety spełnia się czarny scenariusz tej wiosny. Trzecia fala koronawirusa jest obecna w naszym kraju. Wzrastająca z dnia na dzień liczba zachorowań, spowodowała wprowadzenie kolejnego lockdownu. Zarówno służba zdrowia, jak i gospodarka są mocno obciążone. Przybywająca ilość pacjentów w szpitalach sprawia, że ich kondycja jest już bardzo słaba. Zamykane kolejne sektory gospodarki przeżywają ciężkie chwile.

STALBLACH realizuje zamówienia na garaże blaszane oraz kojce dla psów na terenie całego kraju. Pracownicy tej firmy wykonują swoje czynności w pełnym reżymie sanitarnym. Obsługa zamówień, transport, montaż, płatności oraz cała finalizacja zlecenia mogą być wykonywane bezkontaktowo z odbiorcami.

Sklep internetowy i sprzedaż na różnych portalach aukcyjnych to zalety firmy K2 Obuwie. Ta możliwość prowadzenia sprzedaży obuwia damskiego i męskiego w sieci pozwala im przetrwać ten ciężki i trudny czas, jaki panuje obecnie w naszym kraju.

Przewóz osób między różnymi krajami realizowany jest po posiadaniu negatywnych wyników testów na koronawirusa przez pasażerów. Express-Line wykonujący transport osobowy realizuje wyjazdy z Polski do Niemiec i z powrotem tylko wtedy, gdy klienci posiadają oświadczenie covidowe. Dany pasażer musi być zdrowy, bez objawów, bez kontaktu z osobą zakażoną.

Praca na wysokościach to zaleta firmy EJAS w tych trudnych czasach. Ze względu na wykonywane usługi alpinistyczne kontakt międzyludzki pracowników tego zakładu w czasie realizowania zleceń jest mocno ograniczony.

Inaczej natomiast jest w branży sprzedażowej drzwi, okien, podłóg czy bram. Przedsiębiorstwo WikDoor dokłada wszelkich starań, dopracowuje ofertę oraz aktywnie pracuje w sieci, aby być widocznym dla najszerszej grupy odbiorców. Specyfikacja branży wymaga jednak często wizyty w salonie. Klient niejednokrotnie musi obejrzeć, dotknąć, porównać dane produkty, aby dokonać właściwego dla siebie zakupu.

Udogodnienia dla klientów w panujących czasach wprowadza również firma EuroBus. Przewoźnik dołożył dodatkowe kursy na trasie Nowy Sącz – Frankfurt. Taki ruch pozwala rozładować natężenie pasażerów i zapewnić wzrost bezpieczeństwa podczas przejazdu.

Mecenas Grzegorz Biernat prowadzący Kancelarię prawną dostosowuje działanie swojego biura do panujących restrykcji sanitarnych w danym czasie. Prowadzi on konsultacje on-line, udziela telefonicznych porad – formę swojej pracy podporządkowuje bieżącej sytuacji w naszym kraju.

W okresie koronawirusa produkcja garaży blaszanych, wiat, kojców dla psów wykonywana jest przez producenta MARMET nieprzerwanie. Przyjmowanie zamówień, dowóz do klienta, montaż na terenie kraju oraz płatności dokonywane są w miarę możliwości bez kontaktu z odbiorcą zamawianego produktu. Pracownicy realizujący zlecenie, swoją pracę wykonują z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, w pełnym reżimie sanitarnym.

Mycie przeszkleń, elewacji, montaż i serwis reklam, banerów, oklejanie witryn to prace, które firma Hi Urban wykonuje często na bardzo dużych wysokościach. Przedsiębiorstwo świadczące usługi alpinistyczne, realizujące zlecenia na wysokościach, ma ograniczony kontakt z osobami ze względu na specyfikacje wykonywanych prac. Zakład świadczy usługi nieprzerwanie w całym okresie pandemii.

Nikt nie spodziewał się, że panujący wirus tak mocno i na tak długo ograniczy kontakty międzyludzkie. Firmy, które działają w różnych branżach, robią jednak wszystko, by przetrwać ten trudny czas i starają się na wszelki sposób utrzymać zatrudnienia pracowników, jak i funkcjonowanie swoich zakładów.