JoAND STAL. Rodzaje garaży. Murowany, drewniany a może blaszak?

Wyróżniamy różne rodzaje garaży. Mogą być murowane, blaszane oraz drewniane.

JoAND STAL. Jakie wybrać i czym się różnią?

Drewniane garaże cechują się ładnym wyglądem, ale o nie trzeba regularnie dbać. Należy poddać taki garaż impregnacji, a później konserwacji. Impregnacja ochroni drewno, ale także nada mu ładny kolor. Z drewnianego garażu można uzyskać ciekawą konstrukcję. Może mieć dach jedno lub dwuspadowy. Można go dopasować do konstrukcji domu i aranżacji podwórka. Na pewno także można zakupić gotową konstrukcję garażu. Drewno to naturalny materiał. Można wybrać rodzaj materiału pokryciowego dachu. Wadą z pewnością będzie duży koszt wybudowania garażu drewnianego.

Garaż murowany też będzie wymagał od nas większych nakładów finansowych, ale można taki garaż zaprojektować pod własne upodobania. Zaletą jest także możliwość ocieplenia takiego garażu. Jest to rodzaju garażu najtrwalszego. Nie ma potrzeby cyklicznego odnawiania garażu. Wadą są natomiast spore trudności podczas budowy. Należy zaprojektować, zrobić fundamenty, wymurować, pokryć dachem. Przed wszystkim czynnościami należy zgłosić wykonanie takiego budynku. Otrzymać różne pozwolenia i wtedy dopiero można zabrać się za czynności związane z budową.

JoAND STAL. Garaże blaszane na wymiar.

Jeżeli chodzi o garaże blaszane, to pozwolenie na budowę nie zawsze jest wymagane. Zależy to od rozmiaru garażu blaszanego oraz czy to jest garaż tymczasowy. Czasami wystarczy tylko zgłosić budowę w odpowiednim organie administracyjnym. Garaż metalowy nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jego zalety to niskie koszty, szybki czas budowy oraz możliwość tymczasowego rozwiązania. Możemy wybrać różne kolory, różne poziomy zadaszenia oraz różne bramy garażowe. Garaż blaszany montuje się najszybciej. Jego konstrukcja stalowa również nie jest skomplikowana, a ponadto można ją modyfikować w dowolny sposób, choćby zmieniając rozwiązanie dachu z jednospadowego na wielospadowe, a także montując bramę garażową uchylną zamiast drzwi skrzydłowych. Jako pokrycie można wybrać blachę ocynkowaną lub powlekaną. Lekka konstrukcja zapewnia mobilność.

W naszej ofercie znajdą państwo gotowe rozwiązania garaży blaszanych, ale także i złożą Państwo zamówienie na konstrukcję stalową na wymiar. Realizujemy zamówienia wraz z transportem i montażem na ternie całego kraju. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na naszej stronie.