Jak koronawirus wpłynął na rynek usług?

Co się zmieniło?

Silne i mocne firmy mają w sobie bardzo ważną cechę, która pozwala im przetrwać każdy kryzys, być wiele lat na rynku i dobrze funkcjonować. Co to za tajemnica, którą każda młoda firma chciałaby odkryć? Cechą, która pozwala pokonać różne trudności jest elastyczność. Nie odkryliśmy Ameryki mówiąc o tym, ale wielu zapomina, aby w świecie biznesu po prostu być elastycznym. Mieć swoje zasady, priorytety, niezmienne wartości, ale też umieć dostosować się do wszystkiego co nowe i nie bać się zmian. Być elastyczną firmą to cały czas podążać za potrzebami ludzi. Pokolenia zmieniają się, a wraz z nimi i oczekiwania klientów. Kiedyś nikt nawet nie pomyślał, że nastąpi dobrobyt w wyborze produktów. Nikt nie śnił, nawet o tym, że wszystko będzie można kupić wirtualnie i jeszcze dodatkowo dostarczą nam to pod nasz dom. 

Na czym jeszcze polega elastyczność? 

Chodzi o dostosowanie działalności firmy do panujących warunków. Najtrudniejszym sprawdzianem okazałą się pandemia koronawirusa. Doprowadziła do upadku, zamknięcia wielu firm. Wiele osób straciło prace, pozostało do dnia dzisiejszego osobą bezrobotną. Poddali się na samym początku, nie czekając na rozwój wydarzeń. Pozostawili swój statek i nie mieli odwagi nic zmienić. Te przedsiębiorstwa, które przez swoją siłę wewnętrzną, umiały pokonać trudności, zacisnąć pasa i ruszyć inną drogą, wygrały. Dostosowały asortyment pod panującą pandemie. Zaczęto zmieniać produkcje, tworząc produkty, które miały popyt. Zamiast sukienek, szyto maseczki. Zamiast produkcji płynów do okien, wychodziły z taśmy płyny do dezynfekcji. Zamiast odgradzać się od klientów, postawiono na zdrowy rozsądek, odległości i bezpieczne zachowania. Powstało wiele alternatywnych rozwiązań. Sklepy stacjonarne postarały się o sklepy internetowe. Opcja z odbiorem w paczkomacie stała się chlebem powszednim. Oprócz zmian w firmach, wiele zmian zaszło w każdym domu i w wielu głowach. Każdy zaczął doceniać dzień w wolności, dzień bez strachu. Przestało się chcieć więcej i więcej. Ważne było tu i teraz.

Chwilowe wstrzymanie produkcji, potem 2m dystansu oraz maski

Tak właśnie wyglądała rzeczywistość w firmie JoAND-STAL. Na szczęście utrudnienia minęły. Produkcja garaży blaszanych powróciła codziennych obowiązków. Fakt, istotnym czynnikiem, który pomógł przywrócić normalne funkcjonowanie firmy, było zastosowanie reżimu sanitarnego, noszenie maseczek, zachowanie min. 2m odstępu, dezynfekcja stanowisk pracy

W EJAS Usługi wysokościowe sytuacja na początku pandemii również nie wyglądała ciekawie. Lecz wdrożenie odpowiednich zasad sanitarnych umożliwiło powrót do pracy i realizację zleceń prac na wysokościach. Poniekąd zakres usług, jakie firma EJAS oferuje: mycie przeszkleń czy elewacji, czy montaż kolców przeciw ptakom, to praca na otwartej przestrzeni, gdzie potencjalny kontakt z wirusem jest zdecydowanie zminimalizowany, a reżim sanitarny nie stwarza znaczących utrudnień przy wykonywaniu pracy na wysokościach.

Tymczasowe zamknięcie granic kraju

Tak, początki były bardzo trudne. Niektóre firmy transportowe niestety musiały ogłosić upadłość. Powrót do rzeczywistości był trudny do zaplanowania. Przez długie tygodnie nie było wiadomo czy branża transportowa będzie mogła być wznowiona. Jednak wszystko wróciło do normy. Prawie. Codzienność w EuroBus, to zmniejszona liczba osób w samochodzie oraz maseczki. Ale na szczęście przewóz osób do Niemiec się odbywa, zaplanowane trasy są realizowane.
Express-Line również realizuje połączenia busem z Polski do Niemiec, począwszy od Nowego Sącza, przez niezmiennie te same największe miejscowości południowej Polski. Zasady bezpieczeństwa sanitarnego są respektowane, co umożliwia branży transportowej realizowanie przewozu osób do Niemiec.

Zdalny kontakt z klientem

Kancelaria radcy prawnego Grzegorza Biernata by móc na bieżąco świadczyć usługi prawne swoim klientom, umożliwia kontakt zdalny przez korespondencję elektroniczną lub telefoniczną. Poradę prawną można uzyskać w łatwy sposób, dzwoniąc do radcy prawnego czy wysyłając e-mail na skrzynkę kancelarii. Jest to równie skuteczna forma kontaktu z radcą prawnym w Limanowej i jednocześnie bezpieczna.

Nie poddawać się

Chwilowy przestój, brak zamówień, zamknięcie granic, oby już nas nie dopadło. Siła i odwaga pomogą przetrwać każdy kryzys. A gdy będzie ciężko, warto zmienić kierunek i dzięki elastyczności pokonać wszystkie trudności.